Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Medy

Kolomý 
Přepnout zobrazení
1
med pohankový 500g

med pohankový 500g

Novinka
Tento med pochází ze včelí farmy pana Kolomého z chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Pohankový med má typickou tmavou barvu, jedinečnou chuť a nezaměnitelné silné aroma, které připomíná venkov. Nedoporučuje se proto používat do čaje. Je však pokládán za jeden z nejzdravějších medů vůbec. Je to především pro obsah dobře vstřebatelného hořčíku a rutinu. Rutin je lidským organismem výborně vstřebáván a osvědčil se při léčbách křečových žil, cevních chorob, nemocí jater a ledvin. Doporučuje se i při dietách při léčbě rakoviny a v kombinaci s mlékem večer před spaním, jako prostředek proti nespavosti.
med lipový 500g

med lipový 500g

Novinka
Tento med pochází ze včelí farmy pana Kolomého z chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Lipový med patří k nejaromatičtějším druhům medů vůbec, má výraznou lipovou chuť a je znalci medu pro své vlastnosti velmi uznáván. Včely sbírají voňavý nektar ze stromů lípy za horkých letních dnů, a proto lipový med ztělesňuje plnou sílu teplého letního dne. Působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem, podporuje duševní produktivitu a kreativitu. Lipový med je pro obsah přírodních antibiotik a mentolu znám především svými léčivými a protizánětlivými účinky. Je proto hojně užíván při nachlazení a chřipkách. Usnadňuje vykašlávání, snižuje horečky. V chladných obdobích roku se v kombinaci s bylinnými čaji osvědčil jako výborná prevence proti nemocem.
med pastovaný 500g

med pastovaný 500g

Novinka
Tento med pochází ze včelí farmy pana Kolomého z chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Pastovaný med je zpracován metodou rozetření původní přírodní krystalizace medu za studena, kdy jsou zachovány všechny obsažené cenné látky. Med má konzistenci lehce roztíratelné pasty. V medu jsou obsaženy převážně první jarní květové medy z jív, vrby bílé, pampelišek, třešně ptačí a ovocných stromů. Je vhodný zvláště pro děti pro jeho lehkou stravitelnost a má výhodu, že po rozetření nestéká.
1