Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Typy Bio Certifikátů

LOGA u produktů zobrazovaná v našem bio obchodu

BIO POTRAVINY - Certifikace a značení

Česká certifikace BIObio-euro.gif, 3,2kB

Česká národní značka pro biopotraviny. K jejímu udílení jsou Ministerstvem zemědělství pověřeny kontrolní organizace KEZ, ABcert a Biokont. Pravé české a certifikované biopotraviny jsou označené grafickým symbolem BIO nebo jeho schválenými modifikacemi s nápisem “Produkt ekologického zemědělství”. Tato značka zaručuje, že produkty byly kontrolovány na každém kroku od pole přes úpravu a zpracování až ke konečnému spotřebiteli. Správně označená biopotravina nese i číslo kontrolní organizace: CZ-KEZ-01 nebo číslo a zkratku některé jiné schválené kontrolní organizace.
V Evropské unii je možno používat celoevropskou značku pro biopotraviny. Označování výrobků touto značkou, její podoba a podmínky jejího použití je upraveno Nařízením Rady EHS 2092/91 o ekologickém zemědělství.

Označování BIO potravin v Německu a na Slovensku


Slovensko - Eko-polnohospodárstvo

Slovenská certifikace BIOSlovenská certifikace BIO

Slovenská národní značka bioproduktů, kterou jsou certifikovány produkty ekologického zemědělství v souladu se zákonem 421/2004 Z.z. o ekologickom poĺnohospodárstve.

Zdroj: www.naturalissk.sk


Německo - Bio-Siegel

Německá certifikace BIO potravin

Německá národní značka pro biopotraviny, která vznikla v roce 2001. Touto značkou jsou označovány výrobky ekologických zemědělců a producentů, kteří splňují podmínky Nařízení EHS 2092/91 o ekologickém zemědělství.

Zdroj: www.bio-siegel.de


ECO Garantie

Certifikace ECO Garantie

Ecogarantie je belgická ochranná známka označující ekologicky šetrné výrobky. U výrobku označeného známkou Ecogarantie si mohou být spotřebitelé jisti, že splňuje nejpřísnější požadavky z hlediska kvality, bezpečnosti a udržitelnosti v souladu s normami Ecogarantie. V Ecogarantie logo může být použito na jakýkoli druh produktu ekologického zemědělství, jehož složení je z čistě přírodních látek. Jedná se především o kosmetické výrobky, čisticí prostředky, mořskou sůl a mnoho dalších druhů výrobků.
Výrobky s označením Ecogarantie podléhají jsou kontrolovány nezávislou certifikační organizací, Ecocert a Integra. To zaručuje, že vaše kosmetika, produkty pro mytí a čištění, mořské soli jsou 100% šetrné k životnímu prostředí.
Více na:www.ecogarantie.eu


KOSMETIKA - Certifikace a značení

CPK, CPK BIO

Se stále vzrůstajícím počtem "přírodních" produktů je stále těžší se orientova ve výběru kvalitního přírodního produktu. Certifikace českých produktů společností KEZ, by měla výběr přírodní kosmetiky usnadnit.. Standardy pro certifikaci přírodní kosmetiky byly vypracovány ve spolupráci s experty z oblasti výroby kosmetických prostředků a odborníky na kosmetickou péči.

Značka „CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA“

Certifikace přírodní kosmetiky

přesně definuje suroviny, které kosmetika obsahuje a vymezuje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje.

CPK BIO – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ BIO KOSMETIKA

Certifikace přírodní BIO kosmetiky

Nadstavbou značky „CPK“ je značka „CPK bio“ pro výrobky s obsahem surovin z ekologického zemědělství, které musí dostát nejen standardům CPK, ale musí obsahovat i bio suroviny.

Produkty označené CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA a CPK bio jsou zárukou jistoty, že splňují níže uvedená kriteria :

 • 1. Výrobky obsahují nejkvalitnější rostlinné suroviny včetně surovin pocházejících z ekologického zemědělství, případně ze sběru bylin či plodů rostoucích ve volné přírodě
 • 2. Výrobky neobsahují parafín, vazelínu, ani jiné další ropné produkty, silikony
 • 3. Neobsahují žádné syntetické, vonné, konzervační a barvící látky
 • 4. Neobsahují geneticky modifikované suroviny
 • 5. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testované na zvířatech, nejsou používány suroviny z mrtvých zvířat ( zvířecí kolagen a glycerin, vorvaňovina, norkový tuk a další)
 • 6. Neobsahují chemické UV filtry, elektronové nosiče, ethoxylované suroviny
 • 7. Sběr rostlin probíhá šetrným způsobem s přihlédnutím k zachování druhové rozmanitosti a stability přírodního stanoviště s důrazem na ochranu životního prostředí
 • 8. Ekologická likvidace odpadů , ekologická únosnost výroby a obalových materiálů

Zdroj: www.kez.cz


BDIH

Kontrolovaná přírodní kosmetika BDIH

Značku kontrolované přírodní kosmetiky BDIH, založil a registruje Svaz německých průmyslových a obchodních podniků (Bundesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen) zabývajících se výrobou a prodejem léčiv, potravinových doplňků a přípravků péče o tělo již od roku 1996. Asociace má sídlo v Mannheim, Německo, a spravuje registrace pro více než 300 várobců a distributorů. Splnění přísných kritérií je posuzováno pro každý výrobek zvlášť nezávislým mezinárodním institutem Ecocontrol v Osterode.

Požadavky na BDIH kontrolovanou přírodní kosmetiku:

 • 1. Suroviny získané z rostlin pochází, tam kde je to možné, z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z kontrolovaného sběru v divoké přírodě.
 • 2. Produkty ani jejich suroviny nesmí být testovány na zvířatech. Je zakázáno používat suroviny z mrtvých zvířat.
 • 3. Použití anorganických solí a surovin získaných z minerálů je povoleno s výjimkou těch, které jsou uvedeny v bodě 5.
 • 4. Suroviny s omezeným použitím: emulgátory a tenzidy. Výrobce smí používat pouze ty emulgátory a tenzidy, které se vyrábí přirozenou cestou z přírodních surovin.
 • 5. Kontrolovaná přírodní kosmetika zásadně nepoužívá: syntetická barviva a parfémy, silikony, parafín a jiné ropné produkty.
 • 6. Konzervace: pro zajištění mikrobiologické čistoty produktů jsou kromě přirozených konzervantů povoleny tyto přírodně identické konzervační látky: benzylalkohol, kyselina benzoová a její sloučeniny, kyselina salicylová a její sloučeniny, kyselina sorbová a její sloučeniny. Použití těchto konzervačních látek musí být uvedeno na obalu.
 • 7. Použití radioaktivního záření k dezinfekci surovin a výrobků není dovoleno.
 • 8. Dodržování uvedených kritérií kontroluje nezávislý institut Ecocontrol.
Zdroj:www.kontrollierte-naturkosmetik.de

VEGAN

Certifikace Vegan produktu

Logo Vegan je registrovaná ochranná známka a symbol Vegan Society. Produkt, který nese známku Vegan zaručuje, že výrobek nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné součásti a je vyroben podle standardu Vegan 'Animal-free' Standards.

Zdroj:www.vegansociety.com


FAIRTRADE

Logo Fairtrade

Cílem FAIRTRADE je dát šanci lidem z rozvojových zemích vymanit se vlastními silami z bludného kruhu bídy a žít důstojný život. Nad užívám známky Fairtrade bdí certifikační a kontrolní asociace Fairtrade Labelling Organizations (FLO). Výrobky Spravedlivého obchodu poznáte mimo jiné podle této značky.
V současnosti je do programu FAIRTRADE zapojeno téměř 1,5 milionu pěstitelů, zemědělských pracovníků a řemeslníků v 58 zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Bližší informace o systému obchodu Fair trade se dozvíte na:www.fairtrade.cz


DEMETER

Logo Demeter

Demeter je označení pro výrobky pěstované podle pravidel pro biodynamické zemědělství. Biodynamické zemědělství dodržuje veškeré požadavky ekologického zemědělství a výrobky nesoucí demeter certifikát jsou zároveň bio certifikované.
Biodynamické zemědělství je však v některých ohledech přísnější a zemědělci můsí dodržovat řadu postupů navíc oproti ekologickému zemědělství. Prioritou je přirozené zvyšování úrodnosti půdy například pomocí přírodních přípravků a rotace plodin. Farma je vnímána jako celek, kde každá činnost ovlivňuje další činnosti.
Biodynamický zemědělec vnímá přírodu a hospodaří v souladu s prostředím a ne proti němu. Biodynamicky vypěstované výrobky nesou chráněné označení demeter a jsou certifikovány a kontrolovány stejně jako biovýrobky.