Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Biopotraviny

Biopotraviny

Na www.vsebio.cz Vám - našim zákazníkům nabízíme skutečné lahůdky ze světa BIO! Ukážeme Vám, jak jíst kvalitní a zdravé potraviny. BIO není dieta, BIO není žádné pravidlo, BIO vyzkoušíte a stane se z něj láska na celý život. BIO není jen pro zarputilé vyznavače zdravé stravy, BIO je také lahodným soustem pro gurmány.

Nechte se zlákat chutí BIO starofrancouzské hořčice, kterou pro Vás řemeslně  podle originální trapistické receptury vyrábějí mniši z kláštera Nový Dvůr. Ochutnejte jedinečné Moje sušenky z Projektu České Bio s příchutí javorového sirupu, kokosu nebo čokolády. Zavítejte s námi do středomoří a připravte si chutnou večeři s paprikami grilovanými na ohni, ochutnejte vinné listy plněné kořeněnou rýží a cibulí. Připravte si doma malé smažené kuličky z cizrnnové mouky a koření zvané falafel. Pro milovníky čokolády nabízíme opravdu širokou paletu chutí. Vybere si snad opravdu každý náročný zákazník.

Zaměřujeme se na náročného zákazníka, který vyhledává kvalitní suroviny do své kuchyně, není mu lhostejný původ potravin, které se ocitnou na jeho stole, chce jen to nejlepší pro své děti, pro své okolí, sám pro sebe. Naší snahou je najít a nabídnout Vám, našim zákazníkům, co největší množství BIO potravin z České republiky.

Koupí biopotravin neinvestujete jen do svého zdraví, ale také do ochrany přírody. Ano cena biopotravin je vyšší, ale: biopotraviny jsou z pravých, čistě přírodních surovin, jejich výroba vyžaduje mnohem více ruční práce, farmáři nepoužívají konzervační látky, umělá hnojiva, chemické postřiky a geneticky modifikované organismy, hrozí jim větší rizika ztrát a jejich výrobky mají většinou kratší trvanlivost.

Směsi na pečení chleba v BIO kvalitě - chlebové směsi do nejen domácích pekáren

CO JE TO BIOPRODUKT?
Bioprodukt je surovina rostlinného nebo živočišného původu získaná v ekologickém zemědělství a určená k výrobě biopotravin, krmiv, osiva a sadby a dalších ekologických výrobků, na níž bylo vydáno osvědčení o původu bioproduktu.
Může to být například zelenina, ovoce, obiloviny, luskoviny, olejniny, přadné a aromatické rostliny, ale také syrové mléko, vejce nebo živá zvířata.

CO JE BIOPOTRAVINA?

Biopotravina je potravina vyrobená ze surovin pocházejících z ekologického zemědělství za podmínek uvedených v Nařízení Rady 2092/91 ES a v zákoně č. 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství, na kterou bylo vydáno osvědčení o původu biopotraviny. Dodržování uvedených zákonů hlídá ministerstvo zemědělství prostřednictvím nezávislých kontrolních organizací Abcert, Biokont a KEZ.

BIO ZNAČKY

Česká zelená zebra, nebo jiná zahraniční značka. Jejich přehled můžete najít na www.biospotrebitel.cz U nebaleného zboží (pečiva, zeleniny) by vám prodejce měl ukázat platné osvědčení o biopůvodu.

TIPY

Jídlo připravujte z čerstvých a kvalitních surovin. Zeleninu a ovoce kupujte sezónní, které dozrálo na poli, ne ve skladech. Každé roční období má svá specifika, naslouchejte svému tělu a jeho chutím......... Do svého jídelníčku hojně zařazujte zelené natě, divoké byliny, celozrnné obilniny, kvalitní za studena lisované oleje (sezamový, ořechový, olivový). Jezte to, co vám opravdu chutná. Vychutnejte si přirozené chuti potravin, nekombinujte příliš mnoho surovin najednou.