Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Knihy

Přepnout zobrazení
1
Produkt nemá obrázek

bio Netradiční bylinkář

bio Víme,co jíme, aneb průvodce

bio Víme,co jíme, aneb průvodce "Éčky"

Kompletní a detailní průvodce přídatnými látkami (tzv. Éčky) v potravinách. Aktualizovaný dotisk z roku 2008. autorkou Dr.Tereza Vrbová
Praktická bezlepková kuchařka II

Praktická bezlepková kuchařka II

Praktická bezlepková kuchařka II – A. Koukolová. Druhé vydání bezlepkové kuchařky plné zajímavých rad a nápadů. Bude vám inspirací pro vlastní tvůrčí přístupy k vaření a pečení bez lepku.
Respektovat a být respektován

Respektovat a být respektován

Pavel Kopřiva, Jana Nováčková, Dobromila Nevolová, Tatjana Kopřivová. Kniha Respektovat a být respektován je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově, vzdělávání a vztazích. Je shrnutím těch nejlepších zkušeností z oblasti dobře fungující komunikace mezi lidmi, učebnicí dobré komunikace.
Tibetské léčení zvukem

Tibetské léčení zvukem

Tibetské léčení zvukem + CD – Tenzin Wangyal Rinpočhe
Vegmňamky - kuchařka M. Čermáková

Vegmňamky - kuchařka M. Čermáková

Šťavnatá kuchařka nejen pro vegetarián(k)y a vegan(k)y.
Víme, co jíme - Lenka Žák

Víme, co jíme - Lenka Žák

Autorka chce čtenářům ukázat, jak můžeme šetřit peníze, své zdraví i přírodu tím, že maximálně využijeme navařené suroviny. Zaměřuje se hlavně na obiloviny. Vařit podle ní mohou lidé s bezlepkovou dietou, alergici, vegani, vegetariáni, ale i všichni, kteří si chtějí zpestřit svůj jídelníček. Navaříme-li plný hrnec jáhel, pohanky nebo špaldy, nabízí se možnost zpracování od hlavních jídel, polévek, pomazánek až po deserty. A to všechno bez glutamátů a jiných chemických přísad, bílého cukru a bílé mouky. Kniha je netradiční kuchařkou, píše se v ní totiž o energii přírody, o jejím působení na naše zdraví, a autorka ji dokonce zve do své kuchyně jako nedílnou součást přípravy jednotlivých pokrmů.
Vůně života kniha -Vivian Lunny

Vůně života kniha -Vivian Lunny

Kniha v první části nabízí základní informace o průběhu těhotenství a porodu, popis běžných potíží v tomto období a osvědčené recepty na jejich zvládnutí pomocí éterických olejů, popisuje těhotenskou a dětskou masáž (+ fotografický průvodce v příloze). Druhá část je věnována obecným informacím o aromaterapii a způsobech použití éterických olejů. Třetí část popisuje vybrané éterické a nosné oleje a seznam vhodných a nevhodných éterických olejů pro období těhotenství.
Domácí lékárnička - Judita Hofhanzlová

Domácí lékárnička - Judita Hofhanzlová

Přirozená léčba nemocí – jak sobě pomoci při poranění, nemoci doma i na cestách. Homeopatické léky pro akutní případy. Tinktury, oleje, masti, léčivé zábaly a obklady. Léčba kojenců a batolat. Homeopatické léky pro daleké cestovatele.
Karty sladění

Karty sladění

Karty Sladění – Jiřina Lockerová
Atopický ekzém, alergie, astma

Atopický ekzém, alergie, astma

MUDr. Judita Hofhanzlová a její nová dlouho očekávaná knížka. Možné příčiny a pozadí vzniku alergických reakcí. Různé možnosti přírodní léčby atopického ekzému, astmatu a jiných alergických potíží.
Dítě v úctě přijmout - Táňa Smolková

Dítě v úctě přijmout - Táňa Smolková

Vzdělávací program waldorfské mateřské školky. Waldorfská pedagogika je specifický směr ve vzdělávání, vycházející z učení rakouského filozofa Rudolfa Steinera (1861–1925). Mgr. Táňa Smolková ve své publikaci shrnuje své zkušenosti z pedagogického působení: objasňuje filozofii a cíle waldorfské pedagogiky, popisuje metody práce s dětmi podle jejích zásad a poskytuje množství praktických rad, jež lze s prospěchem využít ve všech typech mateřských škol.
Na cestě od lilie k růži - Táňa Smolková

Na cestě od lilie k růži - Táňa Smolková

Publikace o netradičně tradicionalistické metodě výchovy, založené na zásadách waldorfské pedagogiky a čerpající z duchovního odkazu českého pedagoga Přemysla Pittera, je určena všem, kdo pečují o děti předškolního věku – rodičům, vychovatelům, učitelům. Její autorka, zkušená pedagožka Táňa Smolková přesvědčeně a přesvědčivě líčí výchovný koncept strukturovaný podle křesťanského roku a inspirovaný duchovním obsahem jeho sedmi klíčových úseků.
Slzy po porodu

Slzy po porodu

Geisel Elisabeth – Slzy po porodu – Tränen nach der Geburt – Jak překonat depresivní nálady, Začít po porodu nový život s pocitem štěstí a hrdosti je snem každé matky. Co však dělat, když mateřské štěstí ženám znepříjemňují změny nálad a je jim spíš do pláče?
CD Kouzelný kalendář

CD Kouzelný kalendář

DOTISK 16.12. Další kniha norského autora Josteina Gaardera, známého u nás i po celém světě titulem Sofiin svět. Hlavní hrdina Kouzelného kalendáře – Jáchym – se snaží objasnit záhadu kolem zmizení dívky Elisabet, která se vydává díky kouzelnému adventními kalendáři napříč prostorem i časem ze současnosti do Betléma, kde se právě narodil malý Ježíš.
CD Muž, který sázel stromy

CD Muž, který sázel stromy

Mistrovská povídka francouzského autora Jeana Giona z roku 1953. Stylově čisté a dějově jednoduché vyprávění o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provence, s nímž se v roce 1913 autor poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1945 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se se stromy vrátila voda, život a lidé.
Ekozahrady - kompletní návod

Ekozahrady - kompletní návod

Kniha čtivou a zábavnou formou vysvětlí základní pravidla fungování přírody, při jejichž dodržení je velmi snadné vytvářet krásné, jedlé a přírodní zahrady, které vyžadují minimální údržbu a majiteli přinesou maximální užitek. Metody zde popsané jsou aplikovatelné na libovolně malý či velký prostor. Záměrem knihy je představit hlavní myšlenky nově se rodícího přístupu k zahradničení, přírodě a planetě Zemi celkově.
Herbář léčivých rostlin 4. P - Š

Herbář léčivých rostlin 4. P - Š

Josef Janča, Josef A. Zentrich, Kniha seznamuje s fytoteraputickým použitím léčivých rostlin řazených abecedně podle názvu od P do Š (Plavuň – Švěstka). Text ke každé rostlině je doplněn barevným vyobrazením.
Herbář léčivých rostlin 5.

Herbář léčivých rostlin 5.

Jiří Janča a Josef A. Zentrich, Kniha seznamuje s fytoteraputickým použitím léčivých rostlin řazených abecedně podle názvu od T po Ž (Tavolník – Žindava). Text ke každé rostlině je doplněn barevným vyobrazením.
Zdravé těhotenství, přirozený porod

Zdravé těhotenství, přirozený porod

Igeborg Stadelmann Citlivý průvodce německé samostatné porodní asistentky těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením, který nabízí ověřené praktické návody, jak v těchto obdobích využít bylinek, homeopatických přípravků a éterických olejů. Německá samostatná porodní asistentka využívá svých bohatých zkušeností, které nasbírala během více než dvacetileté praxe, aby v knize Zdravé těhotenství, přirozený porod ženám poradila jak nenásilně řešit běžné zdravotní potíže.
Zdraví pro ženu a dítě přírodními

Zdraví pro ženu a dítě přírodními

prostředky – MUDr. Judita Hofhanzlová Kniha dává ženě a matce návod k tomu, jak s pomocí domácí péče, přirozené stravy, cvičení a jemných léčebných metod udržet nebo obnovit zdraví své a svého dítěte. Obsahuje podrobné recepty i jasná a přehledná doporučení. Dlouho očekávaný dotisk
Malý receptář přírodní medicíny-Janča

Malý receptář přírodní medicíny-Janča

Novinka
Jiří Janča. Malý receptář přírodní medicíny volně navazuje na Velký receptář alternativní medicíny. Obsahuje většinou dosud nepublikované texty, které z léčitelovy pozůstalosti sestavil jeho syn Jiří Janča. Nabízí recepty, rady a návody na preventivní i léčebné postupy přírodními prostředky, jež zahrnují reflexní terapii, homeopatii, fytoterapii a další.
Herbář léčivých rostlin 6.

Herbář léčivých rostlin 6.

Novinka
Jiří Janča a Josef A. Zentrich. Nejucelenější herbářové dílo v historii českých zemí, jehož 6. díl je věnován bylinám, které jsou méně známé nebo se na našem trhu objevily teprve nedávno. Tento díl vyšel na rozdíl od předchozích pěti s černobílými ilustracemi.
Herbář léčivých rostlin 7. receptář

Herbář léčivých rostlin 7. receptář

Novinka
Jiří Janča, Zentrich Josef A. ve svém záverečném díle jednoho z nejucelenějších herbářových děl, které kdy vyšlo v českých zemích, popsal praktické aplikace léčivých bylin podle nemocí a chorob.
Jak žít a nezbláznit se-Lidmila Pekařová

Jak žít a nezbláznit se-Lidmila Pekařová

Novinka
Soubor praktických rad. Psychologie dítěte od předškolního věku do dospělosti. Ukazuje v příkladech naši hloupost, nabubřelost, ješitnost a rodičovskou sobeckost. Je slabikářem výchovy.
BioAbecedář Hanky Zemanové

BioAbecedář Hanky Zemanové

Novinka
BioAbecedář je nová kniha autorky bestselleru Biokuchařky Hanky Zemanové, které se prodalo přes 23 000 ks a která zvítězila v soutěži Nejlepší kuchařská kniha roku 2006. Obsahuje: praktického průvodce nakupováním, encyklopedickou část, praktickou receptovou část a eko- a biokontakty.
CD Minulé životy

CD Minulé životy

Chcete se setkat se svojí minulostí? Tato hudba vás může převést do vašich minulých životů a ukázat vám určité úseky vaší cesty, kterými bylo třeba projít.
Učení o pěti prvcích

Učení o pěti prvcích

Teorie pěti prvků a jejich vzájemných vztahů je základem nejen celé tradiční čínské medicíny, ale i ostatních forem vycházejících z energeticko-informačních základů. Zdraví a životní styl – Zdraví – Alternativní medicína.
Zázraky archanděla Michaela - Doreen V.

Zázraky archanděla Michaela - Doreen V.

Doreen Virtue PH.D. – známá autorka knížek s andělskou tematikou námpřináší další ze svých poutavých knih. Archanděl Michael je odedávna mocným ochráncem a přítelem, který pomáhá každému, kdo se na něho obrátí. Jako léčitel, bojovník a anděl strážný přináší Michael mír a vítězí nad temnotou. Astrologie, ezoterika.
CD Aprílová škola/Bajky a nebajky

CD Aprílová škola/Bajky a nebajky

Novinka
Navštívíme dneska spolu aprílovou školu. Kde žáci (s poškoláky v čele) zkoušejí pana učitele… Co se učí v aprílové škole? Lhaní, zlobení a ještě kdesi cosi: říkat v cizích řečech helevole, dělat na rodiče dlouhé nosy… Do zvukové podoby tuto hravou, vtipnou a trochu praštěnou poezii převedli se stejnou hravostí, jakou má autor i interpreti. Vojta Dyk, Martin Písařík či Lucie Pernetová, oblíbení průvodci dětských televizních vysílání, jako by čekali na příležitost si nonsens básniček vychutnat v recitaci i písničkách. Sbírka Aprílová škola je v bonusu doplněna obdobně žertovnými básněmi z další Žáčkovy poetické knihy Bajky a nebajky. Takže když si v aprílové škole učitel domů pětku přinese si, syn vykráká ho za pačesy (jestliže ovšem nemá pleš)…
Dobré věci nejsou špatné

Dobré věci nejsou špatné

Novinka
Kniha zdravějšího vaření a pečení. Mnoho lidí si přeje změnit své stravovací návyky, chtějí vařit jinak, zdravěji, ale nevědí, jak začít. Právě pro ně je určena tato kniha. Nabízí jednoduché recepty pro všední dny a praktické rady a informace pro orientaci v džungli rozporuplných názorů na zdravou stravu. A protože autorka se dlouhodobě věnuje aromaterapii, najdete v knize také informace, jak využít přírodní éterické oleje k aromatizaci pokrmů. … pro všední dny a nejen pro rodiče …
Český rok: Léto

Český rok: Léto

Novinka
Karel Plicka, Volf František Čtyři svazky Českého roku nazvané Jaro, Léto, Podzim a Zimaznají již celé generace čtenářů. Je v nich shromážděna téměř nevyčerpatelná zásoba lidové slovesnosti vážící se ke každémuz ročních období; koledy, říkanky, písničky známé i neznáméjsou seřazeny podle toho, při jakých příležitostech se používaly,a vytvářejí tak nezaměnitelný obraz života našich předků.
Český rok: Zima

Český rok: Zima

Novinka
Karel Plicka, Volf František Čtyři svazky Českého roku nazvané Jaro, Léto, Podzim a Zimaznají již celé generace čtenářů. Je v nich shromážděna téměř nevyčerpatelná zásoba lidové slovesnosti vážící se ke každémuz ročních období; koledy, říkanky, písničky známé i neznáméjsou seřazeny podle toho, při jakých příležitostech se používaly,a vytvářejí tak nezaměnitelný obraz života našich předků.
Jak pečovat o zdraví vašeho dítěte...

Jak pečovat o zdraví vašeho dítěte...

Novinka
Jak pečovat o zdraví vašeho dítěte… navzdory vašemu lékaři. Mendelsohn Robert S. Naučte se, jak /doma/ léčit a diagnostikovat: běžná nachlazení a chřipky, dětské nemoci, alergie apod. Kniha dále obsahuje kapitolu o tom, jak si vybrat správného pediatra, souhrn zásad používání prastarých léčebných prostředků, instrukce, jak poznat, kdy je třeba vyhledat lékaře a detailní informace, jak postupovat v případě úrazů.
Anatomie ducha

Anatomie ducha

Anatomie ducha. Sedm úrovní síly a léčení – Caroline Myssová
Viju,viju věneček

Viju,viju věneček

Viju, viju věneček – Jiřina Rákosníková
Český rok: Podzim

Český rok: Podzim

Český rok: Podzim (v pohádkách, písních, hrách a tancích, říkadlech a hádankách) – Karel Plicka a František Volf
Doba jedová

Doba jedová

Doba jedová – Jiří Patočka a Anna Strunecká
Jak nám mohou pomoci drahé kameny

Jak nám mohou pomoci drahé kameny

Jak nám mohou pomoci drahé kameny – Antonín Hrbek
Karty Minulé životy

Karty Minulé životy

Karty Minulé životy aneb čistíme budoucnost – Zdenka Blechová
Bachovy květové esence od A do Z

Bachovy květové esence od A do Z

Bachovy květové esence od A do Z – Katarina Michel
Od dětství k dospívání

Od dětství k dospívání

Od dětství k dospívání – Maria Montessori
Velikonoční knížka

Velikonoční knížka

Velikonoční knížka – Tereza Říčanová
Léčení barvami - Merievale Philippa

Léčení barvami - Merievale Philippa

Léčení barvami – Philippa Merivale
Tvoje dítě jako šance pro tebe-Jordánová

Tvoje dítě jako šance pro tebe-Jordánová

Tvoje dítě jako šance pro tebe – Zdeňka Jordánová
Reflexní terapie Tajná řeč lidského těla

Reflexní terapie Tajná řeč lidského těla

Reflexní terapie. Tajemná řeč lidského těla – Jiří Janča
Praktické kalendárium alter. medicíny

Praktické kalendárium alter. medicíny

Praktické kalendárium alternativní medicíny – Jiří Janča
Šťastný skřítek - Petr Sís

Šťastný skřítek - Petr Sís

Šťastný skřítek – Max Bolliger a Petr Sís
Jak se zdraví sluníčko - Luhanová Hanka

Jak se zdraví sluníčko - Luhanová Hanka

Jak se zdraví sluníčko – Hana Luhanová a Kateřina Mesdag
Krtčí sestry a deštivý den

Krtčí sestry a deštivý den

Krtčí sestry a deštivý den – Roslyn Schwartz
Krtčí sestry a kopec mechu

Krtčí sestry a kopec mechu

Krtčí sestry a kopec mechu – Roslyn Schwartz
Zahrada k nakousnutí - permakultura...

Zahrada k nakousnutí - permakultura...

Zahrada k nakousnutí. Permakultura podle Seppa Holzera – Sepp Holzer
Zoo po o

Zoo po o

Zoo po o – Petr Rákos
Produkt nemá obrázek

Reflexní terapie rukou - Janča

Reflexní terapie rukou. Nejdostupnější metoda alternativní medicíny – Jiří Janča
Hodnoty lidství

Hodnoty lidství

Hodnoty lidství – Emanuel Byrtus
Cesta pravého muže -David Deida

Cesta pravého muže -David Deida

Cesta pravého muže. Duchovní průvodce pro muže, aneb jak si poradit s výzvami, které před muže staví ženy, práce a sexuální touha – David Deida
Tataťukova cesta ke Krystalové hoře

Tataťukova cesta ke Krystalové hoře

Tataťukova cesta ke Krystalové hoře. Putování za písničkou – Kateřina Josífová a Jakob Streit
Co nám chybí

Co nám chybí

Co nám chybí. Kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle – Jiří Janča
Kniha čínského umění léčby

Kniha čínského umění léčby

Kniha čínského umění léčby. Osvědčené znalosti léčby z Říše středu – Miroslav Hubáček a Li Wu
Moudrost z knihy Čtyři dohody

Moudrost z knihy Čtyři dohody

Moudrost z knihy Čtyři dohody – Miguel Ruiz
Požádej a je ti dáno

Požádej a je ti dáno

Požádej a je ti dáno. Naučte se zhmotňovat svá přání – Jerry Hicks a Esther Hicksová
Vaříme z přírody

Vaříme z přírody

Vaříme z přírody – Blanka Jarošíková
Doba jedová 2

Doba jedová 2

Doba jedová 2 – Jiří Patočka a Anna Strunecká
Varovné signály očkování

Varovné signály očkování

Varovné signály očkování – Anna Strunecká
Praktická bezlepková kuchařka I

Praktická bezlepková kuchařka I

Praktická bezlepková kuchařka I – A. Koukolová. Praktický rádce pro ty, kteří překonávání začátečnická úskalí při přípravě bezlepkové diety. Bude vám inspirací pro vlastní tvůrčí přístupy k vaření a pečení bez lepku.
Produkt nemá obrázek

Cesta nespoutané ženy - David Deida

Cesta nespoutané ženy – Průvodce ženy světem mužů, sexu a nejhlubších rozkoší lásky
Produkt nemá obrázek

Cesta vášně - David Deida

Cesta vášně – O vášnivé lásce, neobyčejném sexu a o tom, jak otevřít svá srdce
Produkt nemá obrázek

Když jde o muže - David Deida

Když jde o muže – Příručka pro milující ženy aneb jak pochopit pravého muže
Produkt nemá obrázek

Muž, který chtěl být bohatý

Příběh mladého muže, jenž se seznámí se starým podivínským výstředním milionářem, který jej zasvětí do tajů lidské psychiky a ukáže mu skryté možnosti dřímající v jeho mysli a podvědomí, obletěl doslova celý svět. Knížka byla od svého prvního vydání přeložena do bezmála čtyřiceti jazyků a dnes patří mezi klasická díla s tematikou pozitivního myšlení, duchovního rozvoje, osobnostního růstu a motivace.
1