Přírodní kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie
Naše nabídka zboží
menu

Přírodní kosmetika

Na našem e-shopu www.vsebio.cz Vám chce nabídnout tak trochu jiný pohled na kosmetiku konvenční a bio kosmetiku. Pojďte se s námi podívat na srovnání těchto dvou kosmetik a také na "Dvě tváře biokosmetiky":

Pozitiva

 • neobsahuje barviva, syntetické parfémy a konzervanty, které tělo zatěžují - z dlouhodobého hlediskajsou toxické
 • obsahuje přírodní vitamíny, rostlinné složky, antioxidanty a hydratační látky - to je její vysoká účinnost
 • není chemicky parfémována, kvalitní éterické oleje jsou vhodné nejen pro velmi citlivou pokožku, ale i malé děti
 • neobsahuje parabeny (způsobují alergie), parafíny (náhražka rostlinných olejů), které se usazují v játrech, ledvinách a lymfatických uzlinách a neobsahuje také další látky, které jsou spojené s rizikem vzniku rakoviny
 • je ohleduplná k životnímu prostředí, při pěstování se neničí příroda, obaly jsou recyklovatelné (vyrobeny ze speciálních hmot), snadno odbouratelné v přírodě

Negativa

 • kratší trvanlivost, výrobky mají velmi často tmavé nebo neprůhledné obaly, doporučuje se chránit biokosmetiku před sluncem a zavírat
 • má jiné vlastnosti, než jsme zvyklí u konvenční kosmetiky - obvykle tolik nepění,může zanechat lepivý film, být mastnější nebo tekutější
 • její vůně může být pro někoho velmi specifická, je to vůně přírodních éterických olejů, vůně čistá, pokud používáte jednu řadu, vůni, může vás každý rok překvapit vůní - záleží na sklizni
 • její účinky jsou pomalejší a nepůsobí tak efektivně
 • může dráždit, pokožka nemusíbýt zvyklá na takvysoké množství přírodních výtažků, je dobré otestovat snášenlivost na přední straně zápěstí (většina výrobců dnes nabízí velké množství testerů a vzorků k vyzkoušení)
 • je cenově nákladnější než konvenční kosmetiky

Porovnání složení konvenční a kontrolované přírodní kosmetiky zdroj: kosmetika Lavera

Olejové a voskové složky

Konvenční kosmetika používá:

Převážně levné minerální oleje a vosky z ropného průmyslu: ropné produkty, parafíny, silikony. Suroviny z ropy jsou levnou náhražkou kvalitních rostlinných olejů a tuků.

O parafínech je známo, že se mohou usazovat v játrech, ledvinách a lymfatických uzlinách. Ropné produkty pokrývají pokožku neprodyšným filmem, který brání přirozeným kožním procesům a dýchání kůže.

Kosmetika lavera používá:

Čisté rostlinné oleje z kontrolovaného ekologického zemědělství, např. jojobový, mandlový, sójový či avokádový olej. Rostlinné vosky, např. včelí, karnaubský nebo kandelila vosk. Všechny oleje a vosky odpovídají směrnicím pro kontrolovanou přírodní kosmetiku (BDIH).

Podíl vody v produktech

Konvenční kosmetika používá:

Vysoký podíl vody pro zachování nízkých výrobních nákladů. Příliš vysoký obsah vody v krémech neposkytuje pokožce dostatečnou péči a vede k jejímu nadměrnému vysoušení. Jedině vyvážený podíl vody a oleje zaručuje přirozenou rovnováhu pokožky.

Kosmetika Lavera používá:

Vodno-alkoholické rostlinné esence, extrahované demineralizovanou vodou a přírodním alkoholem. Rostlinné výtažky až z 95 % pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství, např. z růže, měsíčku, levandule či meduňky.

Emulgátory (suroviny, které spojují vodu a olej v produktu)

Konvenční kosmetika používá:

Obvykle syntetické polyethylenglykoly – PEG deriváty, které změkčují pokožku a činí ji tak propustnější pro další škodlivé látky ve výrobku. PEG deriváty bývají často znečištěny dioxiny a ethylen oxidem, které jsou rakovinotvorné a poškozují dědičné geny.

  Kosmetika lavera používá:

  Pro výživné emulze typu voda v oleji (např. Ochranný krém z řady basis sensitiv) používá lavera emulgátory na bázi rostlinného glycerinu a přírodních mastných kyselin (např. z kokosového oleje). U některých speciálních emulzí využívá lavera příznivých vlastností lanolinu. Tyto jemné emulgátory jsou doporučeny přísnými regulemi pro kontrolovanou přírodní kosmetiku (BDIH).
  Lehké emulze typu olej ve vodě (např. hydratační krémy z řady Faces) jsou vyráběny zcela bez emulgátorů, což umožňuje inovativní výrobní postup na bázi přírodního lecitinu. Tento postup a jemný lecitin odpovídá regulím pro kontrolovanou přírodní kosmetiku. Výrobky lavera jsou zcela bez syntetických a kůži škodlivých emulgátorů.

Vonné a aromatické látky

Konvenční kosmetika používá:

 • Syntetické vonné směsi často s podílem zdraví škodlivých mošusových sloučenin
 • Chemická ochucovací aromata např. u rtěnek
 • Přírodně identická ochucovadla
 • Polycyklické mošusové sloučeniny (syntetická obdoba pižma), jsou levné umělé vonné látky, které se hromadí v tukové tkáni a v mateřském mléku. U citlivé kůže často způsobují alergie a jsou v podezření, že mohou způsobovat rakovinu.
 • Jako rozpouštědla v parfémových směsích (nebo k denaturaci alkoholu) se často používají ftaláty, které způsobují poruchy rozmnožovacího a hormonálního systému, poruchy ledvin a jater, kde se také hromadí.

Kosmetika lavera používá:

 • Směsi čistých éterických olejů pro přirozenou vůni
 • Přírodní aromata, např. z pravé vanilky k ochucení rtěnek
 • Rostlinné ovocné a mátové aroma u zubních past
 • Konzervační látky

Konzervační látky

Konvenční kosmetika používá:

 • Ropné produkty - parabeny, formaldehydy a jejich deriváty, které navíc obsahují zdraví škodlivé halogenorganické sloučeniny. Formaldehydy a jejich deriváty také způsobují alergie a jsou v podezření, že přispívají ke vzniku rakoviny.
 • Halogenorganické sloučeniny jsou látky, které obsahují jód, bróm nebo chlór.
 • Mnohé způsobují alergické reakce nebo rakovinu. Téměř žádná není v přírodě odbouratelná.

Kosmetika lavera používá:

Přirozené konzervační metody, které se dají shrnout do osmi rozhodujících faktorů:

 1. Přírodní nedenaturovaný alkohol ve velmi malém množství pro přirozenou stabilizaci produktu.
 2. Koncentrované nezředěné suroviny. Např: tenzidy jsou použity v optimální koncentraci, čímž je vznik bakterií téměř na 100% vyloučen.
 3. Optimální lehce kyselá pH-hodnota produktů zabraňuje růstu bakterií.
 4. Kombinace éterických olejů stabilizuje receptury.
 5. Výrobní prostory podle farmaceutických standardů zaručují sterilní výrobní prostředí.
 6. Plnění výrobků v atmosféře dusíku zamezuje vstupu kyslíku. Tak je znemožněno množení plísní a kvasinek.
 7. Přirozené konzervační látky, jako je např. mořská sůl v zubní pastě nebo rostlinné bylinné výtažky chrání před růstem bakterií.
 8. Barviva

Barviva

Konvenční kosmetika používá:

Syntetická barviva často s podílem anilinu, který je v podezření, že způsobuje rakovinu.

Kosmetika lavera používá:

 • barevné pigmenty z minerálů
 • zemní pigmenty (oxid železitý)
 • karmín
 • rostlinné výtažky (např. chlorofyl nebo extrakt z červené řepy)
 • Účinné látky

Účinné látky

Konvenční kosmetika používá:

 • Syntetické účinné látky, např. syntetický glycerin. Tyto látky mají často alergizující vliv na pokožku. Kosmetika lavera používá:
 • rostlinné výtažky z kontrolovaného ekologického zemědělství (např. měsíček, vilín)
 • novativní přírodní účinné látky (např. ceramidy, lipozomy, BIO kyselina hyaluronová)
 • přirozené hydratační faktory (např. rostlinný glycerin, kyselina mléčná)
 • Ochranné UV filtry

Ochranné UV filtry

Konvenční kosmetika používá:

Syntetické UV filtry často obsahují zdraví škodlivý oxybenzon, který je v podezření, že působí hormonálně. Navíc syntetické filtry pronikají skrz kůži a ukládají se v těle. Byly nalezeny dokonce v mateřském mléce. Nezřídka jsou silně alergizující, jedním z příznaků bývá tzv. „Malorka akné“.

Kosmetika lavera používá:

Čistě přírodní minerální pigmenty (oxid titaničitý), které odráží sluneční paprsky a nevstřebávají se do kůže.

Balení

Konvenční kosmetika používá:

Často pro životní prostředí škodlivé PVC, PVDC a chlorované umělé hmoty, které zatěžují životní prostředí při výrobě a likvidaci odpadu.

Kosmetika lavera používá:

K životnímu prostředí ohleduplné umělé hmoty, hliník a recyklovatelný karton.


Náš TIP rostlinné barvy na vlasy

Barvení vlasů je dnes pro většinu žen samozřejmostí. Chceme se líbit a jako každá pozitivní změna, tak i nová barva vlasů má příznivý dopad na naši psychiku. Problém nastává ve chvíli, kdy se projeví alergie na některou ze složek chemicky vyráběných barev na vlasy. Tato alergie může propuknout kdykoliv během života, ať je nám 20 či 50 let. Projevuje se úporným svěděním pokožky, otoky, může se objevit zvýšená teplota, ve vážných případech je nutná hospitalizace v nemocnici.

Dobrou zprávou je, že i v případě že nás tato alergie postihne, nemusíme se barvení vlasů vzdávat. Samozřejmě je nutné zapomenout na chemické přípravky. Řešením jsou rostlinné barvy na vlasy značky Logona, které neobsahují syntetické konzervační barvicí a vonné látky, peroxidy ani amoniak. Barví šetrně a dlouhodobě.K dispozici jsou ve dvou variantách – sypké, kterou musíte sami namíchat a praktické a pohodlné předmíchané podobě. Logona kromě rostlinných barev na vlasy nabízí vhodnou péči pro vaše vlasy před a po barvení.

Výhody barvení vlasů rostlinnými barvami: všechny použité suroviny jsou pravidelně testovány na přítomnost pesticidů a těžkých kovů, barvení rostlinnými barvami neporušuje vlasovou strukturu, na rozdíl od barev oxidačních rostlinné barvy neobsahují syntetická barviva, vůně, konzervační látky a jiné chemické substance.

Máte pocit, že biokosmetika je pouze pro mladší pleť, bez vrásek, ne stárnoucí, unavenou, ochablou? nemáte pravdu máme pro Vás 100% přírodní řešení: Laveré - Energie proti stárnutí pro pleť od 30 let hledejte na našich stránkách, 100% přírodní účinnost.

Biokosmetika to není pouze péče o tělo, o pleť, o vlasy, ale také kosmetika zkrášlující - dekorativní kosmetika, vyberte si barevný odstín rtěnky podle nálady a ročního období, doplňte jej očními stíny a oblíbenou barvou řasenky.

Biokosmetika to je také aromaterapie - aromaterapeutická kosmetika Nobilis Tilia. Aromaterapeutickou kosmetiku můžeme využít nejen k řešení nějakého problému, ale třeba i jen tak pro radost, proto, že je příjemná a pohladí naši duši. A to je nesmírně mnoho, protože zdravá duše nám vyhladí vrásky, omladí pleť, vyléčí ekzém a uzdraví celého člověka.